Vyhledávání


 

 

 

 

Petr "Dvořis" Dvořák - mandolína

Vlastními slovy:

" Začalo to někdy na základní škole. Jel jsem tehdy na pionýrský tábor, a jeden večer nám pro pobavení hrál umělec p. Jurča s jeho synem. Tehdy jsem v jeho rukou uviděl ten osudný osmistrunný nástroj. Naprosto úžasně přednesl píseň Hastrmane- tatrmane kola melou, čímž mne dokonale okouzlil. I když jsem hrál hlavně na kytaru a pletl spolužačkám hlavu tklivými písněmi, začal jsem k mandolíně neodvratně inklinovat.


Na gymnáziu jsme s kamarádem Jožkou Řihákem vymysleli akordy a tak jsem začal. Velký zájem o bluegrass jsem získal po založení kyjovské Borůvky. Opravdový rozvoj jsem ale zaznamenal až se založením ŠU-FY. Dostaly se mi do rukou školy - nejdřív Plocek, pak Ray Vala, Jethro Burns a další. Mými vzory jsou Lovec, Jirka Vopava a John Duffy."

Equipment

Nástroj: Čapek -professional

struny: Gibson Pure mandolin strings

trsátka: Gorge Dennis tl. 1,6 mm

snímač: Fisman M-100

mikrofon: Electrovoice N/D 767a  


Specialita:

Když hraje sólo, velmi soustředěně špulí rty a občas mu skrz ně vyklouzne velmi nemravný výraz. Celé sólo končí zpravidla výrokem.: "K....a, doma jsem to zahrál snad stokrát a bez chyby!". Proto pokud budete chtít slyšet Petra zahrát sólo bez chyby, vpližte se vpodvečer pod okna jeho boršovské vily.