Vyhledávání


 

Roman "Kovoš" Kouřil - kytary

Vlastními slovy: 

"Jako mladý, štíhlý, vysoký a urostlý sportovec jsem se často účastnil posezení u táborových ohňů. Tam jsem si také povšimnul, že mnohem více oblíbený budu, když budu hrát na kytaru. Začal jsem proto drhnout písně bří Nedvědů a podobné oblíbené fláky. Brzy mi byly "folkové boty" malé, proto jsem si koupil nejlevnější elektrickou kytaru a začal vyluzovat zvuky přes různé zvukoprzniče. Zanedlouho se mi dařilo celkem věrně napodobit jak Michala Pavlíčka, tak mnoho dalších. Asi proto mne starší kamarádi vzali do bigbeatového uskupení Narajama, se kterým jsme vydali dvě CD a hráli koncerty po celé republice.

Bohužel, možná bohudík, kotlíkářská minulost nebyla dostatečně zahlušena, proto jsem taky s kamarády založil ŠU-FU. Tudy vedla logická cesta k bluegrassu. Bigbeatové zkušenosti jsou teď mým velkým plusem. Moje sóla mají říz a navíc umím krásně pobíhat po pódiu, mávat kytarou, točit hlavou a krásně se šklebit. Mými velkými vzory jsou Tony Rice a Tony Krist." 


Equipment

Nástroje -  Martin & Co. DX1R , Furch D62
Struny různé .12 / 54

Snímač Fischman
Zpěv Shure SM 48
Trsátko Dunlop 2.0
Ostatní - Korg 1000G , Crate acoustic 15

Specialita: 

Roman, i když je jakože lead vocal, nedá bez svého zpěvníčku ani ránu. Nepamatuje si ani jednu sloku ani jedné písně. Dokonce i když má zpěvníček před sebou, vypadávají mu části textu s pravidelností až zarážející. Než znovu najde místo, kde se ztratil, zpívá podivnou řečí - něco mezi jazykem afrických domorodců a dialektem opilého námořníka z Doveru.